Ułatwienia dostępu
Wyniki szkolnego konkursu Hodowcy Kryształów
W naszej szkole odbył się konkurs pt. "Hodowcy Kryształów". Jego celem było wyhodowanie jak najpiękniejszego kryształu. Wybór związków był dowolny, liczyły się pomysł i estetyka wykonania. Komisja złożona z członków koła "Chemiczne mole" przyznała 1 miejsce Błażejowi Korzekwie (1b), natomiast 2 miejsce zajęli ex aequo: Oliwia Fiołka, Maja Jędruszek oraz Michał Nowicki (1a). 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.
 
Nasi uczniowie w kolejnym politechnicznym projekcie PBL (Project-Based Learning)!
Marcel Sichma, Igor Jancz z klasy 1a i Jakub Cebula z klasy 2b biorą udział w projekcie poświęconym aerozolom bakteryjnym w powietrzu, pod opieką mentorską dr hab. Ewy Brągoszewskiej. Uczniowie samodzielnie prowadzili badania na sali gimnastycznej OSiR, a także miel.i możliwość współpracowania z z pracownikami i studentami Politechnika Śląska
 
Wyniki swoich pomiarów przedstawili podczas konferencji MICROBS organizowanej przez wydawnictwo „Tygiel” z siedzibą w Lublinie. Następnie prezentowali je również w naszej szkole na lekcjach biologii.
Uczniów czekają jeszcze kolejne wyzwania, w tym napisanie monografii naukowej czy udział w konferencji EPAE (Environmental Protection and Energy) na Politechnice Śląskiej.
 
Z niecierpliwością czekamy na kolejne efekty ich działań!
Uśmiechy dzieci, mnóstwo energii i wielkie serca naszych uczniów!
Podczas Dnia Dziecka zorganizowanego w ZSO Nr 7 w Gliwicach nie mogło zabraknąć wolontariuszy z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. 💙
Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wspierali organizację wydarzenia, pomagali przy atrakcjach, prowadzili zabawy i dbali o to, by uczestnicy mogli spędzić ten wyjątkowy dzień w radosnej atmosferze.
Wolontariat uczy odpowiedzialności, empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Pokazuje, że nawet niewielki gest może wywołać wielką radość. Jesteśmy dumni, że młodzież ALO tak chętnie poświęca swój czas, by pomagać i dzielić się pozytywną energią.
Dziękujemy naszym wolontariuszom za piękną postawę i godne reprezentowanie szkoły! ❤️
Warsztaty pt. "Minerały - jak je rozpoznać? na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej PŚ
Kontynuujemy naszą fascynację minerałami ✨ i dlatego klasa 2b (rozszerzenie mat-chem) wzięła udział w warsztatach w Muzeum Geologii Złóż im. Cz. Poborskiego, podczas których dowiedzieli się, w jaki sposób rozpoznać minerały. Określali barwę, połysk, rysę i wiele innych cech fizycznych, a przy tym mieli naprawdę dużo zabawy! Okazało się też, że wśród uczniów są miłośnicy minerałów, którzy już od najmłodszych lat wzbogacali swoje domowe kolekcje.
Dziękujemy za wspaniałą i praktyczną lekcję, to było bardzo cenne doświadczenie. Być może ktoś odkryje w sobie nową pasję...
Zakończenie Olimpiad na Wydziale Chemii UJ
W piątek ponownie gościliśmy na Wydziale Chemii UJ w Krakowie, tym razem z powodu uroczystego zakończenia Olimpiad. Nasi absolwenci, Teresa Gandor i Piotr Opała, uzyskali wysokie noty: Teresa została finalistką Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju (ale niestety nie mogła nam towarzyszyć z powodu choroby), natomiast Piotr również został finalistą wspomnianej Olimpiady oraz otrzymał tytuł laureata Olimpiady Wiedzy Chemicznej. To ogromne sukcesy naszych chemików! Trzymamy za nich kciuki w przyszłości, niech chemia im sprzyja.
Tylko łezka w oku się kręci 🥲, że to był już ostatni wspólny wyjazd do Krakowa...
Wydział Chemii UJ, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych, Ministerstwo Edukacji Narodowej i edukator.pl dziękujemy za tak cenne inicjatywy, które rozwijają pasje naszych uczniów.