Ułatwienia dostępu
Sprzęt komputerowy pod choinkę dla ALO
Miło nam donieść, że tuż przed Świętami trafiło do ALO 17 laptopów, 10 tabletów oraz 5 tabletów przeglądarkowych. Ten świąteczny prezent to wynik programu Ministerstwa Cyfryzacji: „Nowe komputery przenośne (laptopy i laptopy przeglądarkowe) oraz tablety do dyspozycji uczniów” (C15G), w ramach którego 735 tysięcy nowoczesnych urządzeń - laptopów, laptopów przeglądarkowych i tabletów trafiło do szkół w całej Polsce. Wsparcie obejmie ponad 17 tysięcy szkół. Łączna wartość sprzętu wynosi 1,41 mld zł netto.
Celem programu jest wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne. Uczniowie ALO będą mogli korzystać ze sprzętu na zajęciach w szkole, co ma pomóc w rozwoju ich kompetencji cyfrowych. Cieszymy się bardzo, że Liceum Akademickie jest jedną z wybranych placówek. Nowy sprzęt na pewno przyda się w pracy na lekcjach i zajęciach dodatkowych.
Życzenia :) praca sekretariatu w okresie świąteczno-noworocznym
W dniach 22-26.12.2025 r. sekretariat będzie nieczynny.
29 i 30.12.2025 r. zapraszamy w godz. 8.00-14.00
31.12-06.01.2025 r. sekretariat będzie nieczynny.
Piotr Opała laureatem stypendium Prezesa Rady Ministrów
Zgodnie już z trzyletnią tradycją ALO laureatem stypendium Prezesa Rady Ministrów, tym razem za rok szkolny 2024/2025, został Piotr Opała. Stypendium przynawane jest corocznie dla ucznia osiągającego najwyższe wyniki w nauce w każdej szkole ponadpodstawowej.
Serdecznie gratulujemy Piotrowi imponującej średniej ocen!
Betlejemskie Światełko Pokoju w ALO
Wczoraj, za sprawą Małgosi Staroń z klasy 1b, która pełni funkcję zastępowej w 6 drużynie harcerskiej "Zefir" z Zabrza, trafiło do nas Betlejemskie Światełko Pokoju. Przekazywanie Światełka z betlejemskiej groty (miejsca narodzenia Pana Jezusa) jest wieloletnią tradycją, którą rozpoczęli skauci z Austrii. To oni wyruszają przed Świętami Bożego Narodzenia po Światełko do Ziemi Świętej, a następnie przekazują skautom z całej Europy. W Polsce harcerze roznoszą Światełko do różnych instytucji, szpitali, kościołów, szkół i domów prywatnych, przekazując w ten sposób ideę pokoju i jedności. Jakże aktualne jest to przesłanie!
Wspaniale, że do naszej szkoły też trafiło ciepłe Światełko z betlejemskiej groty. Niech na długo pozostanie z nami hasło tegorocznej akcji: "Pielęgnuj dobro w sobie".
SZLACHETNA PACZKA W ALO
To już piąta paczka przygotowana dla jednej z gliwickich rodzin. W imieniu Koło Wolontariatu dziękuję uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom ALO za zebrane środki oraz wspólne zakupy.
Pozdrawiam, Justyna Sieradzka-Bizoń