Ułatwienia dostępu
Konkurs matematyczno-historyczny

Z okazji obchodów Narodowego Święta Trzeciego Maja, klasa 2b przygotowała konkurs matematyczno-historyczny "Kula" o order Hugona Kołłątaja. Matematyczne zmagania czteroosobowych drużyn klasowych zakończyły się wyłonieniem laureatów z klas 2a, 3b i 1a. Gratulujemy!

Pożegnanie klas czwartych
To były piękne wspólne lata!
Gratulujemy wszystkim Absolwentom i zapewniamy, że już teraz mocno trzymamy kciuki za wasze egzaminy maturalne. Oby wszystko potoczyło się jak najlepiej. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności.
2a ma wykładzie "Upgrade -podnoszenie kompetencji poprzez gry"

27 kwietnia 2026 klasa 2a brała udział w wykładzie pt. "Upgrade -podnoszenie kompetencji poprzez gry" . Pan dr inż. Krzysztof Dobosz na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki przedstawiał ścieżki kariery, którymi można podążać zajmując się programowaniem gier. Projektowanie gier, które zakładają dostępność dla odbiorców z niepełnosprawnościami- oto misja.

Mistrzostwa ALO 2026 we wspinaczce sportowej
Oficjalne wyniki
w kategorii dziewcząt:
1. Lena Kowal
2. Julianna Jeziorowska
3. Emilia Bonczar
4. Oliwia Moucka
w kategorii chłopców:
1. Michał Wojtanowski
2. Filip Ziemba
3. Adam Rumiński
4. Mikołaj Piaseczny
Zawody odbyły się w Centrum Sportowym Jasna 31, pod fachową opieką operatorów ścianki, którzy pełnili rolę sędziów. W finale, w obu kategoriach wystartowało po 4 zawodniczek/ków wyłonionych w wielotygodniowych eliminacjach.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, bony do Decathlonu i nagrody rzeczowe. Organizatorzy dziękują: Dyrekcji ALO za patronat, operatorom ścianki z Jasnej: Pani Joannie i Panu Marcinowi, za przygotowanie dróg na ściance, poprowadzenie, sędziowanie zawodów i nagrody rzeczowe, Radzie Rodziców za ufundowanie bonów do Decathlonu i Panu Piotrowi Wysockiemu za przygotowanie dyplomów, oraz kibicom, za wspieranie dopingiem zawodników.
2 b na spektaklu „Dziady” w reżyserii Mai Kleczewskiej
Wczoraj uczniowie klasy 2B uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Krakowa, którego program harmonijnie połączył historię polskiej nauki ze współczesną sztuką sceniczną. 
W pierwszej części dnia młodzież odwiedziła Collegium Maius. Wizyta w najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego stanowiła doskonałą okazję do obcowania z wielowiekowym dziedzictwem akademickim. 
Po czasie przeznaczonym na posiłek i odpoczynek, uczestnicy wycieczki udali się do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Zwieńczeniem wyjazdu był udział w spektaklu „Dziady” w reżyserii Mai Kleczewskiej. To nowatorskie, szeroko dyskutowane odczytanie arcydzieła polskiego romantyzmu niewątpliwie dostarczyło uczniom silnych wrażeń estetycznych i stanowić będzie wartościowy punkt wyjścia do merytorycznej analizy dzieła na zajęciach. 
To był niezwykle intensywny czas, który z pewnością zaowocuje poszerzeniem literackich oraz kulturowych horyzontów.