Ułatwienia dostępu
Tydzień pełen naukowych wydarzeń

Ten tydzień obfitował w niezwykłe wydarzenia naukowe. W środę wzięliśmy udział w Dniu Otwartym Wydziału Chemicznego – wspaniałym spotkaniu, podczas którego wysłuchaliśmy ciekawego wykładu Pana Sławomira Kowalczyka, dyrektora firmy Melaleuca. Z zachwytem obserwowaliśmy pokaz eksperymentów chemicznych, a następnie zwiedziliśmy tajemnicze zakamarki Wydziału. To był jednak dopiero początek naukowych wrażeń. Kolejnego dnia spotkaliśmy się z doktorem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim - uczniowie wspierali wydarzenie przebierając się za... mrówki! W końcu Centrum Kultury Studenckiej o nazwie "Mrowisko" zobowiązuje 😃 Ponadto mieliśmy okazję zobaczyć w akcji Tomasza Rożka, popularyzatora nauki prowadzącego kanał "Nauka. To lubię!". A dzisiaj nasi uczniowie z koła biotechnologicznego wzięli udział w konferencji „Promieniotwórczość” zorganizowanej w Narodowym Instytucie Onkologii z okazji rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Jakoś tak samo nasuwa się pytanie, co łączy naszego „Astro Sławosza” i wybitną polską noblistkę? Otóż na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej trafiły m.in. faksymile pierwszej strony rozprawy doktorskiej Marii Skłodowskiej-Curie oraz pocztówka-cegiełka, z której dochód przeznaczony był na budowę Instytutu Radowego w Warszawie. Od eksperymentów chemicznych po rozmowy o misjach kosmicznych – ten tydzień pokazał, że nauka nie zna granic, a najważniejsze, to mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Już nie możemy się doczekać kolejnych przygód 🙂

Fizyczny "Nabój"

Nasza liczna reprezentacja zameldowała się dzisiaj na Uniwersytet Wrocławski. Nasi uczniowie biorą udział w konkursie fizycznym Nabój. Trzymamy kciuki za całą ekipę i czekamy na relację!

Mistrzostwa ALO w szachach rozstrzygnięte!

I miejsce Aleksandra Szewczuk, II miejsce Maciej Hryniewicz, III miejsce Igor Popowski. Jeszcze raz dziękujemy za super nagrody (bony do Empiku:) i piękne dyplomy przygotowane przez Pana Piotra Wysockiego.

Klasy czwarte w Krakowie

5 listopada upłynął nam pod znakiem kulturalnej uczty w Krakowie. Nasi maturzyści wzięli udział w obrazoburczej interpretacji "PanaTadeusza", za reżyserią której stoi W.Klemm w Teatrze im. Słowackiego. Inscenizacja na pewno dostarczyła wszystkim tematu do dyskusji i przemyśleń. Kontrapunktem do niej okazała się wystawa malarska Józefa Chełmońskiego w Muzeum Narodowym. Tu jednogłośnie uznaliśmy kunszt mistrza portretującego polską wieś i pejzaże. Dziękujemy Panu Sz. Fijałkowskiemu za organizację tego wyjazdu!

AstroFarmer – kosmiczna sałata w ALO
Z ogromną radością informujemy, że nasi utalentowani pierwszoklasiści biorą udział w wyjątkowym konkursie AstroFarmer. To konkurs, który łączy tematykę Smart Farming z eksploracją kosmiczną. Nasi reprezentanci będą (uwaga!) hodować sałatę w warunkach kosmicznych!
Koniecznie odwiedźcie ich profil na Instagramie, obejrzyjcie efekty pracy i – oczywiście – zostawcie polubienie lub komentarz. Każde dobre słowo doda im motywacji. To dla nich pierwszy projekt w ALO i już teraz wykazali się mnóstwem kreatywności.
Pokażmy naszym pierwszakom, że cała społeczność szkolna trzyma za nich kciuki i jest z nich dumna 🙂
Nazwa na Instagramie: Aloflora_astralis5
Konkurs „AstroFarmer – od ogródka do Księżyca” zorganizowany jest przez Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Odkrywcy”.