Ułatwienia dostępu
Warsztaty pt. "Minerały - jak je rozpoznać? na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej PŚ
Kontynuujemy naszą fascynację minerałami ✨ i dlatego klasa 2b (rozszerzenie mat-chem) wzięła udział w warsztatach w Muzeum Geologii Złóż im. Cz. Poborskiego, podczas których dowiedzieli się, w jaki sposób rozpoznać minerały. Określali barwę, połysk, rysę i wiele innych cech fizycznych, a przy tym mieli naprawdę dużo zabawy! Okazało się też, że wśród uczniów są miłośnicy minerałów, którzy już od najmłodszych lat wzbogacali swoje domowe kolekcje.
Dziękujemy za wspaniałą i praktyczną lekcję, to było bardzo cenne doświadczenie. Być może ktoś odkryje w sobie nową pasję...
Zakończenie Olimpiad na Wydziale Chemii UJ
W piątek ponownie gościliśmy na Wydziale Chemii UJ w Krakowie, tym razem z powodu uroczystego zakończenia Olimpiad. Nasi absolwenci, Teresa Gandor i Piotr Opała, uzyskali wysokie noty: Teresa została finalistką Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju (ale niestety nie mogła nam towarzyszyć z powodu choroby), natomiast Piotr również został finalistą wspomnianej Olimpiady oraz otrzymał tytuł laureata Olimpiady Wiedzy Chemicznej. To ogromne sukcesy naszych chemików! Trzymamy za nich kciuki w przyszłości, niech chemia im sprzyja.
Tylko łezka w oku się kręci 🥲, że to był już ostatni wspólny wyjazd do Krakowa...
Wydział Chemii UJ, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych, Ministerstwo Edukacji Narodowej i edukator.pl dziękujemy za tak cenne inicjatywy, które rozwijają pasje naszych uczniów.
Wspaniały sukces szermierczy Oliwii Janeczek już na poziomie seniorskim!
Oliwia Janeczek, nasza tegoroczna maturzystka, dorzuciła, 28 maja 2026 r., do swojego worka medali i pucharów brązowy medal 🥉Mistrzostw Polski w szpadzie kobiet Polski Związek Szermierczy!
Oliwia przez cały okres liceum łączyła naukę z bardzo intensywnymi treningami na mistrzowskim poziomie w klubie SKS Muszkieter Gliwice. Jest m.in. brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów, Mistrzynią Polski Juniorów 🏆
Wspaniale kontynuuje chlubne tradycje szermiercze naszego miasta Gliwice 🤺🤺🤺
Trzykrotnie została stypendystką stypendium ministra oświaty za wybitne osiągnięcia sportowe.
Mocno trzymamy kciuki za kolejne sportowe wyzwania i za wyniki już napisanych matur 😁
 
fot. Polski Związek Szermierczy
Wizyta w Muzeum Geologii Złóż na Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej
"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - tak chciałoby się napisać po wizycie w Muzeum Geologii Złóż Politechniki Śląskiej. Fascynowaliśmy się wystawą minerałów w Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu, a nie wiedzieliśmy, że równie wspaniałe okazy znajdują się blisko, i to za ulicą! Wczoraj klasy pierwsze miały możliwość wysłuchania bardzo ciekawych opowieści pani Ewy Głuszek na temat minerałów, ich pozyskiwania, a także nawiązania do bardzo popularnej gry o nazwie Minecraft (chyba wszystkim dobrze znanej).
To była niesamowita lekcja chemii i geografii w jednym, dziękujemy!
Co to był za dzień!!!
29.05.2026 na obiektach Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej odbył się DZIEŃ SPORTU dla uczniów ALO.
Wydarzenie otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Borysławska przywitała wszystkich uczniów i przypomniała o zasadach fair play.
Uczniowie rywalizowali w między klasowych turniejach z siatkowki plażowej, piłki nożnej, badmintona, disc golfa i tenisa ziemnego (po raz pierwszy) .
Nasze boiska w tym dniu tętniły życiem, emocjami i duchem sportowej rywalizacji, a wszystko to działo się w czasie pięknej słonecznej pogody.
Celem tej imprezy jest wyłonienie najbardziej usportowionej klasy (MISTRZA na rok 2025/26), która otrzymuje PUCHAR 🏆
Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach:
piłka nożna 3b
siatkówka plażowa 2a
disc golf 2b
badminton 1b
tenis ziemny 2b
Po pięciu konkurencjach tytuł MISTRZA wywalczyła KLASA 2b 🥇
drugie miejsce 1b 🥈
trzecie miejsce 3b 🥉
Ogromne brawa i gratulacje dla zwycięskiej klasy oraz dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w tej sportowej rywalizacji 👏
Joanna Malanowicz