Kontynuujemy naszą fascynację minerałami
i dlatego klasa 2b (rozszerzenie mat-chem) wzięła udział w warsztatach w Muzeum Geologii Złóż im. Cz. Poborskiego, podczas których dowiedzieli się, w jaki sposób rozpoznać minerały. Określali barwę, połysk, rysę i wiele innych cech fizycznych, a przy tym mieli naprawdę dużo zabawy! Okazało się też, że wśród uczniów są miłośnicy minerałów, którzy już od najmłodszych lat wzbogacali swoje domowe kolekcje.
Dziękujemy za wspaniałą i praktyczną lekcję, to było bardzo cenne doświadczenie. Być może ktoś odkryje w sobie nową pasję...
