W zeszłym tygodniu nasi szkolni chemicy mieli okazję wziąć udział w dwóch wyjątkowych wydarzeniach:
1) w konkursie o przesympatycznej nazwie "Randka z Chemią" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach;
2) w V Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików organizowanej przez Wydział Chemii UJ w Krakowie.
Udział w konkursie był świetną okazją do tego, aby uczniowie klas 1 (Daria Frankiewicz, Kinga Indeka, Marcel Sichma, Maria Kusz, Olga Pokojska, Małgorzata Staroń, Grzegorz Balcerak, Błażej Korzekwa, Tytus Kostowski, Piotr Lodwich, Sebastian Pośpiech) zmierzyli się z wymagającymi zadaniami i sprawdzili swoją wiedzę. Nieważne jak im poszło, bo jesteśmy przekonani, że dali z siebie wszystko! Teraz oczywiście trzymamy kciuki za wyniki.
Jeżeli zaś chodzi o konferencję, to była to świetna okazja, aby uczniowie klasy 3b (Hanna Grela, Lena Klementowicz, Lena Kowal, Mirosław Kowal, Michał Plok, Piotr Szaruga) poszerzyli swoje horyzonty, wymienili doświadczenia, a także zainspirowali się. Gratulujemy uczestnikom tego, z jakim zaangażowaniem opowiadali przed Komisją konkursową na temat chemii w kryminalistyce oraz chemii banknotów