Chemia nieodłącznie związana jest a biologią, dlatego też uczniowie naszej szkoły brali udział w IV konferencji uczniów szkół średnich "Uniwersytecki Inkubator Przyrodniczy 2026", która odbyła się 26.05 w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu UKEN w Krakowie. Zapoznanie z szeroką tematyką zarówno z dziedziny biologii jak i chemii z pewnością poszerzy w dużej mierze zakres ich i tak już imponującej wiedzy.