Warsztaty dla rodziców Wspólnie w dorastaniu

Zapraszam na spotkania rodziców, którzy chcą towarzyszyć swoim dzieciom w czasie dojrzewania i szukają sposobu na mądre i świadome wspieranie ich w drodze do dorosłości. Jak mówić, żeby dziecko chciało z nami rozmawiać? Jak mądrze stawiać granice? Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach? Jak je zachęcać do rozwoju? Co robić, gdy zawodzą dotychczasowe sposoby? Jak radzić sobie ze swoimi emocjami i frustracją? Jak zadbać o swoje potrzeby jako rodziców?

W czasie warsztatów poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania nurtujące nas pytania.

I spotkanie:

08 października 2019 r. (wtorek), godz. 18.00 – 21.00

Zapraszam do zgłaszania chęci udziału w warsztatach poprzez Vulcan do 04 października.

Konsultacje indywidualne dla rodziców

Zgodnie z potrzebami rodziców, umawiamy się telefonicznie lub mailowo na dogodny dla Państwa termin.

Biblioteczka rodzica - zapraszam do wypożyczania książek, które mogą być inspiracją dla rodziców.

1. Dweck Carol: Nowa psychologia sukcesu.
  2. Faber Adele, Mazlish Elaine: Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały.
  3. Faber Adele, Mazlish Elaine: Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole.
  4. Jasper Juul: Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem.
  5. Jasper Juul: Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie.
  6. Kaczmarzyk Marek: Unikat. Biologia wyjątkowości.
  7. Kaczmarzyk Marek: Szkoła neuronów. O nastolatkach, kompromisach i wychowaniu.
  8. Shanker Stuart, Teresa Barker: Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią życia.
  9. Schulte-Markwort Michael: Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem

Osoby zainteresowane wypożyczeniem zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego.