W dniach 20-21 lutego uczniowie klas pierwszych mieli wyjątkową przyjemność odwiedzić Instytut Fizyki na Politechnice Śląskiej. Uczestniczyli w demonstracjach dotyczących ruchu postępowego, obrotowego i drgającego.
Prowadzące prezentacje z pasją przedstawiały prawa fizyki, wykorzystując interesujące eksperymenty. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali, jak różne obiekty zachowują się w ruchu, co dostarczyło im nowej wiedzy i doświadczeń.
Podczas wizyty nie zabrakło interakcji – uczniowie aktywnie brali udział w eksperymentach, zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. To spotkanie nie tylko rozbudziło ich ciekawość nauki, ale także ukazało fascynujący świat fizyki w praktyce.
Wrażenia z wizyty w Instytucie Fizyki na Politechnice Śląskiej z pewnością pozostaną w pamięci uczniów, inspirując ich do dalszego zgłębiania tajemnic przyrody i nauki.
Małgorzata Szymaszek