Projekt, w którym uczestniczy nasza szkoła jest już na półmetku. Nadchodzi czas ewaluacji oraz pierwszych podsumowań przeprowadzonych działań i wyjazdów zagranicznych. Temu służylo zeszłotygodniowe spotkanie w Barcelonie dla nauczycieli - lokalnych koordynatorów projektu. ALO reprezentowały Pani mgr Ewa Wiaterek oraz dyrektorka szkoły, Pani dr Małgorzata Borysławska. Była to również okazja, aby poznać szkołę - koordynatora projektu "Escola Balaguer". W trakcie naszej wizyty spotkaliśmy znajomych uczniów, których gościliśmy w Polsce w październiku.
Najważniejszym wydarzeniem tego wyjazdu była konferencja dla dyrektorów lokalnych szkół z Barcelony, popularyzująca idee programu Erasmus + oraz korzyści płynące z udziału w nim dla szkół i samych uczniów. Uczestnicy projektu "We are green Europe" mieli okazję zaprezentować swoje szkoły oraz podzielić się doświadczeniami w działalności międzynarodowej i zachęcić innych do ponadnarodowej pracy projektowej.
Przed nami jeszcze dwa wyjazdy międzynarodowe dla uczniów - w marcu do Rumunii, oraz w kwietniu do Hiszpanii.