W poniedziałek, 11 grudnia, odbył się w ALO "Dzień Erasmusa" podsumowujący wszystkie zrealizowane przez nas do tej pory projekty mobilności dla uczniów i nauczycieli. Tematem wiodącym spotkania, na które zaprosiliśmy uczniów czterech szkół podstawowych: z Paniówek, Gierałtowic, Żernicy i Gliwic, była popularyzacja czytelnictwa. Propagowanie czytelnictwa, miłości do książek jest w ALO bardzo bliskie zarówno nauczycielom jak i uczniom, zrealizowaliśmy nawet wraz z partnerami z kilku europejskich szkół średnich wspólnym projekt opierający się na pasji do literatury europejskiej: "Let's read".
Nasi goście podczas spotkania mogli zapoznać się z ideą wymiany młodzieży, uczestniczyli w warsztatach czytelniczych, zobaczyli przygotowaną dla nich reinterpretację baśni o śpiącej królewnie i siedmiu krasnoludkach oraz poznali naszą szkołę. Dla nauczycieli został przygotowany warsztat dotyczący organizacji projektów Erasmusa w szkole.
Dziękujemy wszystkim za przybycie!
Relację z wydarzenia przygotował dla nas Dziennik Zachodni: