To wydarzenie odbyło się jednocześnie na 15 uczelniach w Polsce i 5 instytutach sieci Łukasiewicz. W Gliwicach w ramach Politechniki Śląskiej gospodarzem imprezy był Wydział Mechaniczny Technologiczny. Dzień ten odbył się już po raz drugi i jego hasłem przewodnim tegorocznej edycji były materiały inspirowane naturą. Impreza jest połączona z biciem rekordu Polski w "Największej lekcji inżynierii materiałowej". W tym roku w Gliwicach lekcję w auli A CEK poprowadziła Pani dr inż. Anna Kloc-Ptaszna z Katedry Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych. W lekcji wzięło udział ponad 500 uczniów z 17 szkół w naszym regionie z Bytomia, Gliwic, Jaworzna, Katowic, Rudy Śląskiej, Rybnika, Raciborza, Tarnowskich Gór i Zabrza, w tym oczywiście nasza reprezentacja klasy 2a i 2b.