Previous Next

W dniu wczorajszym uczniowie klas I a i I b na lekcji biologii, pod czujnym okiem Pani dr Anny Węgrzyn, przeprowadzali doświadczenia mające na celu zbadanie właściwości białek. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi laboratoryjnemu uczniowie mogli przeprowadzać samodzielnie badania i oczywiście dobrze się przy tym bawić

Previous Next

Wczoraj, w słoneczny, jesienny dzień, klasa 1 c uczestniczyła w plenerowej lekcji Wiedzy o Kulturze. Pani mgr Justyna Sieradzka-Bizoń, pasjonatka gliwickiej architektury, poprowadziła klasę śladami Ericha Mendelsohna jednego z pionierów modernizmu w architekturze europejskiej. Warto czasem popatrzeć w górę i zobaczyć swoje znajome miasto z innej perspektywy.

Previous Next

Politechnika Śląska po raz kolejny gości u siebie wykładowców uczelni partnerskich z Azji, Ameryki i Europy w ramach International Staff Week. I my mogliśmy się na chwilę na nim pojawić. Odważni pierwszoklasiści witali gości zagranicznych w języku angielskim i pomagali im odnaleźć drogę do sali obrad.

Previous Next

Dzięki uprzejmosci Pani profesor Małgorzaty Dobrowolskiej, uczniowie profilu politechnicznego mogli dziś wysłuchać wykładu zagranicznych gości. Główny prelegent Pan Profesor Antonio Arcienaga Morales pochodzi z Argentyny, studiował w Madrycie i Buenos Aires, pracuje na Universytecie Lomas de Zamora oraz na Uniwersytecie Salta, gdzie zajmuje się naukowo innowacyjnym zarządzaniem strategicznym.
Przebywa w Polsce na zaproszenie Międzynarodowego Centrum Badań Interdyscyplinarnych Politechniki Śląskiej, brał udział w Kongresie Małych i Dużych Przedsiębiorstw. 
Pan Profesor jest wynalazcą, zajmuje się Przemysłem 4.0 oraz nowymi, przyszłościowymi zawodami. W swoim wykładzie opowiadał jak ukierunkować karierę na świat biorąc pod uwagę zmiany na rynku pracy – nowe technologie i zawody przyszłości. Warto dodać, że wykład wygłoszony był w języku angielskim, tak więc nasi uczniowie mogli również przekonać się, że nie jest to dla nich żadna przeszkoda w obcowaniu z wiedzą i nauką.